Vítejte na stránkách fotbalového klubu SK B E Z D Ě K O V z.s.

Obálka.jpg
DSCN02811.jpg
SK_nahled3.jpg
IMG_0688.JPG

S podporou
Města  Roudnice nad Labem

 

Turnaj v Roudnici
Turnaj v Roudnici
SK BEZDĚKOV z.s.
Prokopova  1992
413 01 Roudnice nad Labem

www.skbezdekov.huu.cz

Poštu zasílejte na adresu sekretáře

Adresa sekretáře klubu:
Jiří Arazim                                    
SK BEZDĚKOV z.s.            
Bořivojova 1769
41301 Roudnice nad Labem

email: skbezdekov@seznam.cz
mobil: 728 800 471

 

Naše mužstvo, v posledním utkání jarní části na domácím hřišti, přivítalo mužstvo TJ Hrob. Spíše by se mělo říci polomužstvo, protože hosté přijeli pouze s osmi hráči. Tomu také odpovídal i průběh utkání. Už v 5. minutě otevřel skóre utkání Libor Pištora. Potom domácí příznivci čekali dlouhých dvanáct minut, než přišly další branky. O ty se postaral v 17. minutě Matěj Hlavsa, aby si to za další minutu zopakoval. Čtvrtou branku přidal ve dvacáté minutě Libor Pištora. Hosté, ač v neúplné sestavě, dali o sobě vědět ve 32. minutě, kdy snížil jejich kapitán Václav Tichý na 4:1. Pak to trvalo osmnáct minut, než dokončil svůj Hatrik Matěj Hlavsa a minutu nato se střelecky prosadil také Ondra Čaněk a tečku za prvním poločasem udělal Libor Pištora, 5:1. Hned v úvodu druhého poločasu přidal další branku Jaromír Hubený a pět minut nato přidal už sedmou branku střídající Radek Jirásek. Deset minut nato už svítila na ukazateli skóre ona pověstná desítka, o kterou se postaral Libor Pištora, který tak dokončil, v tomto utkání, i svůj Hatrik. Jasné vedení příliš uspokojilo zadní řady našeho mužstva, a tak se hostům podařilo, v sedmdesáté minutě, snížit na 10:2. To ale ještě nebylo vše, protože v 74. minutě se konečně prosadil i Petr Bartůněk a definitivní tečku za utkáním přidal v 90. minutě Radek Jirásek, a poté rozhodčí utkání ukončil.
Naše mužstvo se v posledním utkání podzimní části na domácím hřišti, rozloučilo se svými příznivci vítězstvím 2:1 nad SK Lukavec. Ještě před jeho začátkem došlo k milé události, když byl kapitánovi domácího mužstva Jiřímu Řezníčkovi, předán dárek k jeho pětistému utkání v dresu Bezděkova. Prvních třicet minut utkání patřilo našemu mužstvu, které si vytvořilo několik slibných brankových příležitostí, ale bez užitku. Naštěstí po čtvrthodině hry si po rohovém kopu, naběhl na přesný centr Ondra Čaněk a bylo to 1:0. Další příležitosti už ale zůstaly nevyužity. Za další čtvrthodinu se dostal k míči, ne zcela pokrytý Šenfeldr a jeho přesná střela, na kterou si sice brankář Balcar sáhl, přesto skončila v síti. 1:1. Ve druhém poločasu hosté postupně zvyšovali tlak, ale naštěstí bez brankového využití. Čtvrthodinu před koncem utkání, si ale Ondra Čaněk zopakoval situaci z první půle a upravil stav na 2:1. Hosté pokračovali v tlaku a několikrát dali vyniknout brankáři Balcarovi, jednou skončila střela na brankové konstrukci, ale naše obrana, i v nastavení, odolala a tak vybojovalo naše mužstvo velmi důležité body.
 Naše mužstvo přivítalo na domácím hřišti první tým tabulky FK Libochovice. Po dvou nepovedených utkáních málokdo věřil v takový výsledek, jaký se nakonec zrodil. Naše mužstvo si tentokrát pohlídalo začátek utkání a naopak ve 12. minutě udeřilo po krásné akci, na jejímž konci byl Pavel Job a ten se nemýlil. Hosté již od počátku utkání dali najevo, že nepřijeli bránit a to našemu mužstvu vyhovovalo. Přece jenom mělo více prostoru, ale k přímému ohrožení branky hostů se přesto nedostávalo. Také hosté si, díky nepřesným finálním přihrávkám, mnoho příležitostí nevytvořili, a když už se přece jenom dostali, k ohrožení naší branky chyběla i přesnost ve střelbě. Důležitým okamžikem utkání byla 40. minuta kdy Libor Pištora, využil zaváhání obrany hostů, a vstřelil důležitou druhou branku. Bohužel v úvodu druhé půle si naše mužstvo vybralo oddechovou čtvrthodinku a hosté toho využili. Nejprve v 58. minutě snížili na 2:1 a tři minuty nato, po špatné malé domů, se srazil brankář Balcar s útočníkem hostů a hosté měli, z nařízeného pokutového kopu, obrovskou příležitost na srovnání skóre. Naštěstí však trefili pouze tyč a to byl asi hlavní zlom v dalším vývoji utkání. Pět minut nato totiž, po další pěkné akci, zvýšil střídající Jirásek na 3:1 a za dalších sedm minut se, po dlouhé době, prosadil také Ondra Čížek a bylo to již 4:1. Tentýž hráč mohl ještě výsledek vylepšit, ale zhruba pět minut před koncem nestačil dorazit míč do zívající branky. I tak je dosažený výsledek úspěchem, který alespoň částečně smazal nezdary z minulých kol
 
K dalšímu utkání zajíždělo naše mužstvo tak trochu s obavami. Čekal ho totiž nepříjemný soupeř, který si stale dělá ambice na postup do A třídy, Sokol Černiv. Obavy byly o to větší, že opět chyběl Matoušek, Řezníček, Svoboda, Ondra Čížek, Konečný a hlavně brankář Balcar. A tak musel oprášit brankářské rukavice Michal Adelt, který je neměl na ruce asi dvacet let, a postavit se na nejdůležitější post sestavy. A jak už to tak bývá, když je mužstvo ve srabu tak se začíná dařit. Mimořádně se tentokrát dařilo právě Michalovi, který střelce domácích vychytal a připsal si tak, po dlouhé době, první nulu na svém kontě. Když k tomu přidal po půlhodině hry Libor Pištora branku a v 75. minutě, střídající Radek Jirásek druhou, bylo o překvapení kola rozhodnuto. A to, neznámo proč, neuznali rozhodčí v 90 minutě další branku Liborovi Pištorovi, který trefil, asi z 25 m, horní růžek branky domácích. I tak se ale podařilo získat ztracené body z minulého domácího utkání.
V šestém kole přišla první ztráta všech bodů na domácím hřišti. Jenom škoda, že zbytečnými chybami ji hostům naši hráči doslova darovali, k čemuž přispěl, částečně, také i HR. Že to nebude lehké utkání se ukázalo už ve 3 minutě, kdy se po špatné přihrávce Petra Krásy, mezi naše obránce, dostali do brejku hosté a Martin Škeřík nedal brankáři Balcarovi šanci. Naše mužstvo si sice vytvořilo herní převahu, ale pouze k pokutovému území hostů a když se přece jenom objevila nějaká příležitost ke skórování, tak ji naši hráči trestuhodně zahodili. Trest přišel ve 24 minutě, kdy nikdo z naších hráčů nebyl schopen odkopnout míč, po zmatku před naší brankou, až se dostal k nekrytému Tomáši Salačovi a bylo to 0:2. Možná šance na snížení se naskytla deset minut před koncem prvního poločasu, kdy po zahrávaném rohovém kopu, jeden z hráčů hostů splácl míč rukou, ale píšťalka HR, který byl blízko této situace, zůstala němá. A tak poločas skončil 0:2. Do druhé části hry nastaly v sestavě našeho dvě změny, kdy nevýrazné hráče Vodrážku a Konečného nahradili Hendrich s Jiráskem. K potřebnému obratu mohlo dojít, po konečně nařízenému pokutovému kopu, který s přehledem proměnil Libor Pištora, už ve 49. minutě. Jenomže místo vyrovnání přišla další branka hostů a to již 5 minut nato. To nepříliš silná střela asi ze dvaceti metrů, prošla mezi rukavicemi Michala Barcala a bylo zle. Další snaha našich hráčů o změnu stavu byla marná. Akce končili na nepřesných finálních přihrávkách opět na hranici pokutového území hostů, popřípadě nepřesným zakončením, takže brankář hostů byl téměř bez práce. O největší vzruch  v celém utkání se postaral HR, když  zhruba čtvrt hodiny před koncem utkání brankář hostů kopl  Radka Jiráska ve svém pokutovém území, přestože míč byl zhruba dvacet metrů od tohoto místa. Rozhodčí sice hru přerušil, ale po dlouhém dohadování s hráči hostů ukázal brankáři pouze žlutou kartu. O poslední řebíček do rakve se, pět minut před koncem utkání, postaral Michal Balcar, když po zahrávané malé domů, odkopl míč přímo do Pavla Rážka, který mu pak udělal kličku a skóroval do prázdné branky.
Po čtrnáctidenní přestávce, způsobené odhlášením mužstva Košťan ze soutěže, přivítalo naše mužstvo, v dalším podřipském derby, mužstvo TJ Podřipan Rovné. Protože poslední vzájemné utkání, před třemi měsíci dopadlo pro hosty velmi špatně, porážkou 6:1, bylo už od počátku utkání jasné, že to budou chtít odčinit. Protože i naše mužstvo chtělo potvrdit dosavadní dobré výsledky, bylo k vidění zajímavé utkání se vším co k derby patří. Hosté měli o poznání lepší začátek, i když bez vážnějšího ohrožení naší branky. To však platilo pouze do 24. minuty, kdy proměnili pokutový kop a šli do vedení 0:1. Naši hráči potom přece jenom zvýšili aktivitu, ale vyrovnávací branka stále nepřicházela. A tak za tohoto stavu skončil i první poločas. Do druhé půle nastoupili naši hráči se dvěma změnami, když Hendricha a Vodrážku nahradili Petr Krása a Radek Jirásek. Tato změna přinesla své ovoce, protože už za pět minut bylo srovnáno. To se ve zmatku před brankou hostů nejlépe zorientoval Ondra Čížek, který konečně nastoupil na místě kam patří, tedy v útoku. Poté se opět hra přelévala od jedné branky ke druhé, ale stejně jako v prvním poločase dlouho bez brankového vyjádření. Až v 82. minutě po rychlém protiútoku našeho mužstva a přesné přihrávce z pravé strany od Radka Jiráska opět skóroval Ondra Čížek. Hosté se ve zbytku utkání všemožně snažili o vyrovnání, ale to se jim naštěstí nepovedlo, takže tři body zůstaly opět doma.
Ve druhém kole přivítalo naše mužstvo TJ Hrob, soupeře, se kterým se mu vždy dařilo. Otázkou však bylo jak to dopadne, při známých problémech našeho mužstva na postu brankáře. Zhruba prvních deset minut byli hosté velmi nebezpeční a jen díky, jejich střelecké neschopnosti zůstávalo skóre nerozhodné. Naši hráči se dostávali do zápasu postupně a také oni několikrát zahrozili, ale podobně jako hosté bez úspěšného zakončení a tak první poločas skončil za nerozhodného stavu 0:0. Druhý poločas začal lépe pro naše mužstvo, protože už ve 48. minutě skóroval Ondra Čaněk. Bohužel radost z vedení trvala pouhých pět minut, protože hosté v 53. minutě Kozákem srovnali. Po další chybné rozehrávce, ve středu hřiště, šli hosté do rychlého protiútoku, který úspěšně zakončil Pištora. Naši hráči se pak snažili alespoň o srovnání stavu, ale tomu úspěšně bránil brankář hostů, anebo váhání našich střelců v rozhodujících chvílích. Když už se zdálo, že si hosté odvezou všechny tři body, při zoufalém tlaku našeho mužstva, kdy se při zahrávání standardních situací, několikrát zapojil v trestném území i brankář Čížek, to nakonec v 89. minutě vyšlo. Na centr z levé strany si naběhl sváteční střelec Jirka Řezníček a bylo srovnáno. V následujícím penaltovém rozstřelu, hosté totálně vyhořeli a tak alespoň dva body zůstaly přece jenom doma.
Nový ročník I.B třídy zahájilo naše mužstvo na domácím hřišti, v Podřipském derby, s TJ Straškov. V předchozích dvou ročnících bylo naše mužstvo úspěšnější a tak všichni domácí příznivci byli zvědaví jak tento duel dopadne, obzvlášť když naše mužstvo mělo problémy na postu brankáře, kde musel nakonec nastoupit nejlepší střelec našeho mužstva v minulém ročníku, Ondra Čížek. Průběh utkání splňoval všechny atributy derby, řada osobních soubojů, nepřesností občas pěknými akcemi, ale nedotaženými dokonce a nespokojenost diváků obou táborů s některými výroky trojice rozhodčích. Hosté šli do vedení už ve 23. minutě utkání, kdy využili jeden z řady zahrávaných rohových kopů, když centr z levé strany proklouzl mezi rukama brankáři Čížkovi a hráč hostů Blažek jenom dorazil hlavou míč do branky. Předtím si sice naše mužstvo vytvořilo několik příležitostí ke skórování, ale koncovka byla žalostná. Obdržená branka ještě více vybudila naše hráče k aktivitě, ale vyrovnávací branka stále nepřicházela. Až minutu před koncem, využil Ondra Čaněk pokutový kop, který rozhodčí nařídil za zbytečný faul, v rohu velkého vápna, na Filipa Hendricha. A tak první poločas skončil za nerozhodného stavu 1:1. Druhý poločas se odehrával ve stejném duchu jako ten první. Hosté hrozili pouze ze standardních situací, ale jejich střely končili mimo branku, takže Čížek neměl v brance prakticky žádnou práci. Naše mužstvo však několikrát dalo vyniknout brankáři hostů Doležalovi, který kapituloval pouze v 65 minutě, po překrásné akci našeho mužstva, zakončené rybičkou Pavla Joba. Ten se mohl zapsat do listiny střelců ještě jednou, asi deset minut před koncem, kdy jeho střelu z přímého kopu, asi ze dvacetipěti metrů, brankář hostů jen s námahou vytlačil mimo branku. Protože už další příležitosti v brankách neskončily, utkání skončilo těsným, ale zaslouženým vítězstvím našeho mužstva.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one