Vítejte na stránkách fotbalového klubu SK B E Z D Ě K O V z.s.

Obálka.jpg
DSCN02811.jpg
SK_nahled3.jpg
IMG_0688.JPG

S podporou
Města  Roudnice nad Labem

 

Turnaj v Roudnici
Turnaj v Roudnici
SK BEZDĚKOV z.s.
Prokopova  1992
413 01 Roudnice nad Labem

www.skbezdekov.huu.cz

Poštu zasílejte na adresu sekretáře

Adresa sekretáře klubu:
Jiří Arazim                                    
SK BEZDĚKOV z.s.            
Bořivojova 1769
41301 Roudnice nad Labem

email: skbezdekov@seznam.cz
mobil: 728 800 471

 

Pohled do historie fotbalového klubu SK Bezděkov

 

            Počátky činnosti bezděkovské kopané v roce 1912 zachytil, podle vyprávění nejstarších pamětníků v pamětní knize nezapomenutelný čestný člen, hráč a funkcionář pan Jaroslav Jeřábek. Jen díky jemu můžeme dnes číst o tom, jak to v počátcích historie tohoto klubu bylo.

             Původcem myšlenky založit na Bezděkově klub, který by hrál kopanou, byl syn ředitele cukrovaru Václav Macas. Se svými kamarády bratry Miňovskými, ke kterým se později přidali další fotbaloví nadšenci, založili nejprve Sportovní kroužek Bezděkov, kde byl prvním předsedou zvolen otec bratří Miňovských pan Antonín Miňovský. Po četných dohadech jak nově vzniklý spolek přejmenovat, kdy někteří chtěli, aby se jmenoval Sparta, jiní zase Slávie nebo Čechie nakonec rozhodl předseda a tak spolek dostal název S.K. Bezděkov.           

            První zápas v historii klubu byl sehrán na hřišti u Libuše s XI. starých pánů SK Roudnice s výsledkem 1:3.

            První skutečné hřiště, na kterém se hrála utkání, bylo u Labe pod Lihovarem. Protože však malou rozlohou nevyhovovalo, hrála se mistrovská utkání, v pronájmu na starém hřišti v prostorách bývalého ČSAD. V té době hrálo mužstvo ve IV. Třídě středočeské župy fotbalové a to se střídavými úspěchy.

Až v roce 1925 získal klub vlastní hřiště, když si ho postupně vybudoval na pozemku bývalé továrny pana Hofmana (dnes je to prostor kde sídlí firma C&U).  To že hráči mohli konečně trénovat a hrát na vlastním hřišti se postupně projevovalo i ve zlepšené výkonnosti a tak v roce 1928 postoupilo do III. třídy, kde se utkávalo s mužstvy, jako byli SK Karlín, Slavoj Slaný, Viktorie Strašnice, Sparta Vinohrady a jiné. Na tomto hřišti se hrálo až do roku 1934, kdy byl klubu propůjčen pro sportovní účely pozemek v Prokopově ulici, na kterém hraje dodnes. Slavnostní otevření nového hřiště se uskutečnilo 20. května 1934 zápasem s SK Roudnice, který zvítězil 5:1 a první branku na tomto hřišti vstřelil Josef Hálek alias Hadži.

            V letech 1934 -1946 hraje Bezděkov II. třídu opět jen se střídavými úspěchy. Jen pro zajímavost v roce 1943 hraje mužstvo Středočeský pohár, kde ve čtvrtém kole narazilo na SK Roudnici a překvapivě vyhrálo 7:3, a co je ještě zajímavější utkání na hřišti U Sladovny sledovalo 800 diváků. V roce 1947, kdy klub oslavuje 35. výročí od svého založení, se podařilo postoupit do I. B třídy, ale bohužel pouze do roku 1949, kdy dochází v československém fotbale k reorganizaci a mužstvo Bezděkova bylo zařazeno opět do II. třídy. V té době také dochází k přejmenování klubu nejprve na Závodní jednota KNOPO, později, v roce 1957 Slavoj Butonia  a nakonec jenom Slavoj Bezděkov. Až do roku 1960 hraje II. třídu ústeckého kraje. V témže roce však dochází k další reorganizaci soutěží a mužstvo je zařazeno do okresního přeboru litoměřicka. Bohužel po slabých výkonech sestupuje ještě v tomto roce do okresní soutěže, kde setrvalo až do roku 1962, kdy se podařilo k výročí 50. let trvání klubu postoupit opět do okresního přeboru. K tomuto výročí byly také vybudovány nové kabiny, včetně bytu pro správce hřiště, které s malými úpravami slouží dodnes.

            Bohužel po sportovní stránce se postupně přestává dařit. V mužstvu, které bylo dlouhá léta účastníkem I.B třídy, postupně končí hráči, kteří byli dlouholetými oporami a tak v roce 1982, kdy klub slaví 70. výročí trvání hraje I. mužstvo pouze III. třídu. Naštěstí se však začíná dařit mládežnickým mužstvům, když v témže roce postoupilo žákovské družstvo do krajské soutěže a dorostu unikl postup do vyšší soutěže jenom o vlásek. V následujícím roce však dochází k další reorganizaci soutěží a mužstvo dospělých je opět zařazeno do okresního přeboru, ve kterém hrálo se střídavými úspěchy až do roku 1994.                 

            Dalším mezníkem v historii klubu byl rok 1991, kdy po změnách, které s sebou přinesla sametová revoluce v roce 1989 a blížící se oslavy 80. let od založení klubu vyvolaly myšlenky vrátit klubu jeho původní název. To se díky úsilí výboru nakonec podařilo a tak od poloviny roku 1991 nese klub opět svůj původní název SPORTOVNÍ  KLUB  BEZDĚKOV.

            Mezi nejúspěšnější období v nové historii klubu asi patří rok 1994 kdy se mužstvo dospělých, probojovalo opět do I. B třídy, a  po dalších šesti letech tedy v roce 2000 do I. A třídy. Vše pak bylo završeno v roce 2008, kdy se povedl historický postup do krajského přeboru. Na tom měla zásluhu nejen dobrá práce s mládeží ale i „zatím" dobré vztahy s kdysi odvěkým rivalem SK Roudnice. Pokud mluvíme o mládeži tak především hráči narození ve druhé polovině 70. a počátkem 80. let, byli velmi úspěšní,  a někteří z nich to později dotáhli, i když v dresech jiných mužstev, i do vyšších soutěží, jako byla II. liga dorostu, I, II, a III. liga dospělých, divize, krajský přebor, a co je velmi důležité, že se dnes někteří z nich opět vrací zpět do mateřského klubu, kde se zařadili mezi strůjce již zmíněných úspěchů.

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one